Felméréstől az ajánlatig...
Felmérés és árajánlat
Miért fontos az Ön számára a helyszíni felmérés?
Mert fontos, hogy olyan készülék kerüljön telepítésre, ami az adott igényeket megfelelően kielégíti és alkalmas az adott légköbméter átmozgatására! Ezzel megnövelhetjük a gép élettartamát is! A helyszíni felmérés során megnézzük a helyiség elhelyezkedését és hőveszteségi tényezőit, lehetőségét annak, hogy hová helyezhető el a berendezés vagy a berendezések. Majd megbeszéljük az Ön által elképzelt igényeket, feltételeket és ezután kapja meg személyre szabott klíma készülék ajánlatunkat!
Klíma berendezés meghatározásának a szempontjai:
- komfortérzeti szempontok
- egészségügyi szempontok
- hőmérsékleti szempontok
- energetikai szempontok
- kényelmi- és vezérlési szempontok
- a külső falszerkezet, a nyílászárók - ablakok, ajtók - nagysága, minőséga, fajtája
- a tájolás (egy északi tájolású helyiséget kevésbé kell hűteni, mint egy déli tájolásút)
- a hőszigetelés, a födémszerkezet, padlószerkezet
- az árnyékhatások
- a helyiségben tartózkodó személyek száma és mozgási intenzitásuk
- a helyiségben működő elektromos eszközök hőleadásának nagysága (pl. TV, számítógép, sütő, mosogatógép, stb.)
- nyílászárók használatának intenzitása
Hűtés Klímával:
A lakások klimatizálásában egy nagyon fontos tulajdonsága a berendezésnek, hogy a hűtéssel egy időben a lakásban keletkező nedvességet is hatékonyan képes kivonni a levegőből, így javítva hőérzetünket a téli időszakban pedig megakadályozza, hogy a nedvesség kicsapódjon a lakás hideg pontjain. A páramentesítéssel megakadályozhatjuk a nedves gócpontok kialakulását a lakáson belüli hőhidaknál, sarkokban, ablakok sarkában és így eredményesen megelőzhető a penész kialakulása.
Fűtés Klímával:
Fűtésre is szeretnénk használni az új klímát?
A régi gépekben is van fűtés funkció, ezek azonban nem teljesen alkalmasak arra, hogy a teljes téli időszakot végig fűtsék, csak az átmeneti időszakban gazdaságosak.
Ennek az az oka, hogy a külső levegő hőmérsékletének csökkenésekkor, egyre jobban romlik a gépek hatásfoka. Többnyire +7 fokig használhatóak, ez alatt drasztikusan romlik a teljesítményük.
Ezzel szemben a fűtésre optimalizált klímák -15 fok alatt is képesek gazdaságosan biztosítani a lakás fűtését, akár a teljes fűtési időszak alatt is. Némely típusok akár a -20, -25 fokban is zavartalan működésre képesek.
Ennél nagyobb hidegek esetén hatásfok romlás következik be, de szerencsére itthon a -15 fok is nagyon ritka, így emiatt semmiképp sem kell aggódnunk.
Egészségügyi szempontok:
Az éghajlat változás miatt nagyon fontos lett a kánikulába forduló nyarak miatt a klímaberendezések használata. Ezek nélkül már szinte elviselhetetlennek érezzük a nyarakat!
De milyen égészségügyi hatásai is lehetnek ezeknek a berendezéseknek ?
A klíma egyáltalán nem lesz káros az egészségünkre, ha megtanuljuk szakszerűen használni és beállítani.
Túlhűtés hatása a szervezetünkre:
Bármennyire is melegünk van, egészségügyi szempontból rendkívül káros hirtelen lehűteni a környezeti levegőnket! Bár az agyunk mást diktál...
A külső levegő hőmérsékleténél a belső levegő hőmérsékletének csökkentése 6 Celsius fokkal javasolt! A testünk a hirtelen hőmérséklet különbségtől egyfajta sokkot kap, mely megfázáshoz, köhögéshez, rosszabb esetben akár tüdő- vagy arcüreg gyulladáshoz is vezethet. A nem megfelelő használat elsősorban a légutainkra, és a keringésünkre lehet veszélyes.
Fontos , hogy időnként szellőztessünk is a klíma használata közben, mivel szellőztetés nélkül csökken a helyiség oxigénszintje! A klíma nem képes légcserét végrehajtani, csak az adott levegőt keringteti!
Különösen ügyeljünk erre, amennyiben többen tartózkodunk egy helyiségben, hiszen így hamarabb elfogy az oxigén, ami fejfájást, fáradtságot, rossz közérzetet okozhat.
Milyen betegséget okozhat a klíma nem megfelelő használat?
A klíma működéséből adódóan szárítja a levegőt, így az egészséges klíma használat rendkívül fontos a fertőzések, és a krónikus felső légúti tünetek, köhögés elkerülése érdekében. Leggyakrabban felső légúti panaszokat okozhat a helytelen használata a klímának, amely orrfolyással, köhögéssel, torokfájással és rossz közérzettel járhat. A nem megfelelően használt, tísztított és karbantartott klíma fokozhatja az allergia és asthma kialakulásának lehetőségét. Súlyos esetben legionellosis nevű tüdőbetegség vagy gombás fertőzés alakulhat ki.
A nem megfelelően használt klíma hozzájárulhat mozgásszervrendszeri panaszok kialakulásához is! A túlzott hideg levegő hatására a bőr alatti lévő szövetek lehűlnek, mely miatt az izmok megfeszülnek, és romlik az érintett testrész vérellátása is, mely gyulladáshoz vezethet.
Fentiek miatt nagyon fontos, hogy nem szabad közvetlenül ránk fújjon a klíma, és a maximum 6 fok kinti/benti hőmérséklet különbségre is ügyelnünk kell.
Klímahasználati tanácsok az egészségünk megőrzéséért:
- A megfelelő komfortérzetet tehát, úgy érhetjük el, ha a kintinél legfeljebb 6 fokkal állítjuk kevesebbre a klimatizált helyiség hőmérsékletét a klíma távirányítójával! Amennyiben ezt betartjuk, nem fázunk meg, és levertek sem leszünk a klíma használatától.
- Ne fújjon ránk a klíma, hiszen hosszú távon ízületi panaszokat tud okozni. Ez ellen a legjobb védekezés a réteges öltözködés!
- Szellőztessünk többször, hogy elkerüljük a fejfájást illetve, hogy a levegő túlságosan száraz legyen!
- Amennyiben többen használjuk a helyiséget, legyünk tekintettel egymásra és próbáljunk egészségesen élni. Figyeljünk egymásra, társaink egészségére, amikor a klíma berendezést használjuk!